Przed nami ciepły, choć głównie pochmurny weekend

W nowej odsłonie serwisu, będziemy dla Was przygotowywać prognozy pogody dla Polski w wersji skróconej na następny dzień lub weekend. Prognoza ta ma dostarczyć szybką informację pogodową. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o sytuacji pogodowej odsyłamy do komentarzy synoptyka, które nieprzerwanie publikujemy.

Najbliższy weekend zachęci do rekreacji, szczególnie mieszkańców zachodniej Polski. Pomimo zachmurzenia i frontowej aktywności nad terenem naszego kraju, brak znaczących opadów i wysokie temperatury przeważą od piątku do niedzieli.

W piątek, w godzinach porannych czeka nas powtórka z rozrywki i dzień przywita nas mgłami w większości kraju, choć trwającymi nieco krócej niż w czwartek. Zacznie oddziaływać zatoka niskiego ciśnienia z północy, stopniowo zwiększając zachmurzenie. Pozostaniemy jednak w ciepłej masie powietrza z miejscowymi rozpogodzeniami w ciągu dnia, w szczególności na północy Polski. Temperatury maksymalne w ciągu dnia od 14-17ºC. Wiatr nieco silniejszy niż w czwartek, ale łagodny.

W sobotę, powinniśmy znaleźć się już po przejściu nocą głównego frontu związanego z niżem na północy, choć pozostaniemy w strefie zachmurzenia falującego frontu i ciepłej masie powietrza. Na teren kraju zacznie oddziaływać strefa frontu ciepłego, dlatego temperatury na zachodzie i południu kraju mogą osiągnąć 19ºC. Reszta Polski podobnie jak w piątek. Ciągle jednak bez opadów na terenie całego kraju.

W niedzielę, najprawdopodobniej zwiększy się kontrast termiczny pomiędzy zachodnią, a wschodnią Polską. Temperatury na zachodzie mogą osiągnąć nawet 20ºC w miarę postępowania frontu ciepłego i zachmurzenia, podczas gdy wschód Polski znajdzie się pod wpływem górnej zatoki niskiego ciśnienia ze znacznie niższymi temperaturami do 13-14ºC i możliwymi opadami na Mazurach.

Pozostaje więc skorzystać z ciepłej odsłony jesieni.

Prognoza: MG

Udostępnij artykuł