Pogodny czwartek, ale już bez ekstremów

W nowej odsłonie serwisu, będziemy przygotowywać prognozy pogody dla Polski w wersji skróconej na następny dzień lub weekend. Prognoza ta ma dostarczyć szybką informację co Was czeka, osoby które chcą dowiedzieć się więcej o sytuacji pogodowej odsyłamy do komentarzy synoptyka, które nieprzerwanie publikujemy 

Rekordowo ciepły środek jesieni trwa w najlepsze, pogoda w czwartek nastroi optymizmem.

W czwartek znajdziemy się głównie pod wpływem klina wysokiego ciśnienia, w nieco chłodniejszej masie powietrza niż ostatnimi dniami, ale ciągle ciepłej. Temperatury w dzień bardziej wyrównane dla całego kraju, pomiędzy 10-14 ºC, choć mogą wzrosnąć podczas licznych rozpogodzeń i pracy Słońca.

Bez opadów deszczu, choć jeszcze z wczesnoporannymi mgłami głównie w Polsce południowej, północnej, zachodniej i centralnej. To będzie jednak ostatni mglisty epizod w ciągu następnych paru dni, w związku z napływającą zatoką niskiego ciśnienia z zachodu i wzrostem siły wiatru od wieczora.

Długotrwała anomalia ciepła w Europie już odnotowywana jest przez klimatologów jako rekordowa, co odwleka nam po raz kolejny szarą i chłodną odsłonę jesieni.

Udostępnij artykuł