Wszystko
Ciekawostki
Flopres
Flopres progres
Flopres wydarzenia
Komentarz synoptyka
Polska
Projekty
Wyczyść filtry
Podobnie jak wczoraj drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powita nas bardziej późnojesienną niż zimową aurą. Północ, zachód i centrum kraju znajdą się pod gęstą zasłoną podinwersyjnych chmur dolnego piętra Stratus i Stratocumulus z możliwymi słabymi opadami deszczu lub mżawki Na południowym wschodzie i południu ujrzymy więcej Słońca przy umiarkowanym i małym zachmurzeniu z przejaśnieniami i rozpogodzeniami Na słoneczną pogodę mogą liczyć wypoczywający mniej lub bardziej aktywnie w Sudetach, pod Tatrami i w Beskidach Mgła i zamglenie mogą lokalnie utrzymywać się przez cała dobę, szczególnie w północnej połowie kraju, stanowiąc istotne utrudnienia komunikacyjne.
Zalegająca nad nami strefa mało aktywnego frontu ciepłego powoduje znaczną różnicę temperatury maksymalnej, od 0 do +2°C na południowym wschodzie, do 5-7°C na północnym zachodzie i zachodzie. Zachmurzenie frontowe było również przyczyną dużej różnicy temperatury w nocy. Na południowym wschodzie i południu oraz w centrum przy nocnych przejaśnieniach temperatura spadła do -3/-5° (w Zakopanem -9,6°C), podczas gdy na północnym zachodzie wynosiła +3/+5°C (dane IMGW-PIB z godz. 5.00). Słaby lub umiarkowany wiatr nie będzie zbytnio obniżać temperatury odczuwalnej. Zdecydowanie chłodniej, mroźniej było w 2021 roku, kiedy to temperatura minimalna spadła do -10/-13°C a maksymalna wynosiła -3/-7°C (modele.imgw.pl/cmm/?page_id=18414)…
Czytaj więcej
Podobnie jak wczoraj drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powita nas bardziej późnojesienną niż zimową aurą. Północ, zachód i centrum kraju znajdą się pod gęstą zasłoną podinwersyjnych chmur dolnego piętra Stratus i Stratocumulus z możliwymi słabymi opadami deszczu lub mżawki Na południowym wschodzie i południu ujrzymy więcej Słońca przy umiarkowanym i…
Czytaj więcej
Załaduj więcej